Vašingtone vykstančiame Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) susitikime dalyvaujantis finansų viceministras Algimantas Rimkūnas susitiko su JAV ir Lietuvos verslo tarybos, TVF, Pasaulio banko Šiaurės-Baltijos šalių atstovais. Pasak viceministro, globaliame pasaulyje šalių ir net regionų ekonomikos yra viena nuo kitos priklausomos, todėl būtina siekti, jog jos tobulėtų ir vystytųsi tolygiai. Pavasario susitikimo žinia yra labai aiški ir suprantama – reikia užtikrinti ilgalaikį globalų ekonomikos augimą bei tvarumą. Ypatingai svarbu yra pasinaudoti ekonomikos skatinimo priemonėmis, tarp kurių Investicijų planas Europai ir kiti.

Susitikimo su JAV ir Lietuvos verslo tarybos prezidentu Eric Stewart metu buvo aptarti dvišaliai verslo ryšiai, investicijų ir prekybos galimybės. Viceministras A. Rimkūnas pabrėžė, kad per pastaruosius metus Lietuvos eksportas į Jungtines Amerikos Valstija išaugo trečdaliu, o JAV rinka suteikia Lietuvos gamintojams naujų eksporto galimybių. Taip pat, prisijungus prie euro zonos Lietuva tapo dar patrauklesnė investuotojams iš užsienio.

A. Rimkūnas susitiko ir su TVF Europos departamento vadovybe bei TVF misijų Lietuvai vadovu Christoph Klingen. Šio susitikimu metu buvo aptarta Europos ir Lietuvos ekonomikos raida. Ypatingai džiugina tai, kad š. m. balandžio 14 d. paskelbtoje TVF Pasaulio ekonomikos apžvalgoje Lietuva pirmą kartą buvo priskirta prie ekonomiškai išsivysčiusių šalių. Iki šių metų TVF Lietuvą vertino kaip kylančios rinkos ekonomikos šalį.

Paskutinę viešnagės Vašingtone dieną viceministras dalyvavo TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdyje, kuriame diskusijos skiriamos aptarti struktūrinę reformą ir kitas priemones, leisiančias užtikrinti ilgalaikį ekonomikos augimą. TVF vadovė Christine Lagarde pristatė globalios politikos darbotvarkę, pagal kurią bus vykdoma skolinimo, priežiūros ir konsultacijų veikla TVF šalyse narėse.