Vasaros metu greitų paskolų rinkoje padaugėja skolinimosi šventėms (dažniausiai vestuvėms) bei kelionėms atvejų. Tokios paskolos sulaukia nemažai neigiamo dėmesio, tačiau galima būtų labai ilgai diskutuoti dėl to, o tikslios išvados prieiti taip ir nepavyks.

Skolintis vestuvėms gali atrodyti kvaila, tačiau turint omenyje, kad tai yra šventė, kurią dera švęsti vos vieną kartą gyvenime. Taigi, ši šventė turi būti iš tiesų įsimintina, verta dėmesio, o paskola leidžia tai padaryti anksčiau – nelaukiant kol išaus finansiškai tinkama diena, nes vestuvės ne finansinė, o meilės šventė.

Kelionėms skolintis linkę tie, kurie junta didelį nuovargį, skundžiasi nepailsintys ar nori leistis ne į turistų sausakimšus šiltųjų kraštų kurortus, o į kiek egzotiškesnes vietoves. Greitos paskolos suteikia tokią galimybę ir padeda daugybei šeimų ar pavienių asmenų mėgautis savo atostogomis kokybiškai.

Dar viena situacija, kuomet paskolos kelionėms yra labai naudingos – vėluojantys atostoginiai. Ne visos darbovietės yra atsakingos ir sugeba sumokėti atostoginius kaip priklauso. Tokiu atveju žmogui gali tekti atostogų metu sėdėti namuose, nes trūksta pinigų kelionei, už kurią, kaip žinia, reikia sumokėti iš anksto. Pasiskolinus pinigų ši problema išsisprendžia, galima mėgautis atostogų džiaugsmais, o susimokėti už ją dalimis ar iš karto, kai tik gausite atostoginius.

Skolintis savo pramogoms, investicijoms į kokybišką poilsį ar gerai praleistą laiką yra rizikinga, tačiau kai kuriems tai yra labai svarbu ir naudinga. Taigi, atsižvelkite į savo norus ir poreikius, įvertinkite, kiek Jums svarbus toks pirkinys ir pasirinkite taupymą arba greitą paskolą čia ir dabar.

Renkantis greitą paskolą nedideliems savo pirkiniams ar norams patenkinti gali būti sunku išsirinkti iš didelės kreditų bendrovių pasiūlos. Vienos siūlo pirmąją kartą skolintis nemokamai, kitos vilioja mažesnėmis palūkanoms, dar kitos siūlosi suteikti pinigus vos per keletą minučių.

Pirma paskola nemokamai iš tiesų vilioja jei reikia nedidelės pinigų sumos trumpam laikui, pavyzdžiui 100 eurų paskola iki gausite darbo užmokestį, tai yra, ne ilgiau nei vienam mėnesiui. Tokios paskolos be palūkanų suteikiamos naujiems klientams, yra puiki viliojimo priemonė, kuri ypatingai naudinga besiskolinantiesiems. Esant dideliam kiekiui kreditų bendrovių nemokamai trumpam laikui galima skolintis net kelis kartus, tačiau tik jei neturite tikslo tapti lojaliu vienos ar kitos bendrovės klientu.

Mažesnės palūkanos – didelis privalumas. Žinoma, tuo atveju, jei netinka pirmos paskolos be palūkanų akcija, pavyzdžiui, reikia didesnės pinigų sumos, skolinatės nebe pirmą kartą, norite paskolą grąžinti ne per mėnesį, o per ilgesnį laiko tarpą. Palūkanų dydis skiriasi nelabai žymiai, tačiau skirtumas pasijaučia esant ilgesniam paskolos terminui. Net jei paskolos įmokos tesiskiria pora eurų, per metus tai sudaro 24 eurus, tad net ir minimalus skirtumas gali būti naudingas ir svarbus.

Greitos paskolos dažnai vilioja ir žaibišku pinigų pervedimu, tai yra, vos per keletą minučių, jei kreipiamasi bendrovė darbo metu. Tai naudinga netikėtai pritrūkus pinigų, norint įsigyti daiktą, kuris bet kada gali būti parduotas už Jus greitesniam žmogui, ar ištikus kokiai nors nelaimei, pavyzdžiui, sugedus transporto priemonei, šaldytuvui ar šildymo sistemai.

Kiekviena paskola gali būti labai naudinga, todėl įvertinkite, ko Jums tuo metu reikia, palyginkite esamus pasiūlymus ir pasirinkite – greitos paskolos turi labai daug galimybių, nes čia tikrai didelė konkurencija, kurios naudą pirmiausiai jaučia klientai, tai yra, Jūs.

Greitos paskolos vilioja pasiskolinti įvairiausiose vietose ir įvairiausiu laiku. Tačiau ar iš tiesų verta skubėti ir skolintis prekybos centre susiviliojus norimo daikto nuolaida? Galbūt tai ir geras pasirinkimas, tačiau būtina skirti bent kruopelę savo laiko įvertinti pasiūlymui. Tik išimtinais atvejais neapgalvoti sprendimai būna tikrai sėkmingi.

Pirmiausia, reikia įvertinti patį perkamą daiktą ar paslaugą. Svarbiausi klausimai:

  • Ar daiktas / paslauga tikrai man reikalinga?
  • Ar daikto / paslaugos kaina tikrai yra žemesnė nei įprasta?
  • Ar aš negaliu sau leisti pirkti be greitos paskolos?
  • Ar turėsiu galimybę paimtą paskolą grąžinti laiku?

Jei į visus šiuos klausimus atsakėte teigiamai – skolintis galite, tai gali būti Jums naudinga. Atsakyti į šiuos klausimus reikėtų negreičiau nei per pusę valandos. Tiek laiko gali užtekti tiems, kurie bent apytiksliai gali pasakyti savo išlaidas, pajamas, kas mėnesį galimą paskolai skirti pinigų sumą. Kitiems reikėtų bent paros, per tiek laiko ne tik pavyks peržvelgti savo finansinę padėtį, bet ir gerai įvertinti pirkinį, palyginti jo kainas įvairiose prekybos vietose, pasidomėti nuvertėjimu, alternatyvomis.

Įsitikinus, kad skolintis naudinga ir Jums priimtina – pasirinkite geriausią greitųjų paskolų pasiūlymą. Nebūtinai prekybos vietoje reklamuojamas kredito pasiūlymas bus tinkamiausias konkrečiu Jūsų atvejų. Dažnai siūlomos įvairios greitų paskolų akcijos, pavyzdžiui, pirma paskola už simbolinę sumą ar visai nemokamai (kiek pasiskolinote, tiek ir grąžinsite, be jokių papildomų palūkanų ar mokesčių). Tuo tarpu jei esate nuolatinis kurios nors kreditavimo įstaigos klientas, galbūt ten galite gauti palankesnių sąlygų, išplėstinį paslaugų paketą ar dar kokių nors privalumų. Savaime suprantama, pasidomėti tuo prireiks šiek tiek laiko, todėl tai dar viena priežastis nesiskolinti spontaniškai.

Jei skolinantis nėra galimybės patikrinti kitų pasiūlymų, gerai įvertinkite siūlomos sutarties sąlygas, jokiu būdu nesutikite su jomis neperskaitę ar pastebėjus įtartinų vietų. Taip pat labai atidžiai atkreipkite dėmesį į specialių pasiūlymų sąlygas. Net ir nemokama paskola gali tapti labai brangia, užtektų vos vieną dieną pavėluoti sumokėti įmoką ir akcija Jums gali būti nebetaikoma, tuomet ne tik reikės sumokėti nedidelius vienos dienos delspinigius, bet ir standartinius mokesčius (sutarties sudarymo, įmokų administravimo) bei įprastas palūkanas. Tad nemokama paskola gali kainuoti dvigubai daugiau, vos dėl menkos klaidelės.

Greitos paskolos gali būti puikia išeitimi, geru sprendimu, jei tinkamai išnaudosite galimybes. Jei jau dabar manote, kad artimiausiu metu gali tekti skolintis – iš anksto pasidomėkite galimybėmis, raskite geriausiai Jūsų poreikius atitinkančią kredito įstaigą. Atlikti namų darbai dabar leis sutaupyti laiko (o gal net ir pinigų) ateityje.

Kreditai, paskolos, kiti skolinimosi būdai – tai galimybė gauti reikiamą pinigų sumą iš karto, o grąžinti ją tam tikromis dalimis. Jei ne skolinimosi galimybė, tektų kaupti, taupyti ir daiktą ar paslaugą gauti tik po kurio laiko. Ir vienas, ir kitas variantas turi gerąją ir blogąją puses.

Pirmiausiai apie taupymą ir kaupimą. Taupyti ir kaupti visuomet yra gerai. Tačiau jei trokštate įsigyti naują būstą, žadate pirkti naują automobilį ar norite įsigyti modernios buitinės technikos – laukimas gali būti ne pats maloniausiai ir naudingiausias sprendimas. Būstui taupyti gali tekti ilgiau nei išmokėti paskolą, kadangi bet kuriuo atveju, net ir labai taupant, būtina rasti gyvenamą vietą, o dažniausia išeitis tampa būsto nuoma, kuri nėra labai pigi. Panašiai ir su automobiliu. Jei automobilis tikrai svarbus, taupant naujam reikės važinėti kažkokiu senesniu. Nepaisant to, kad jis senas ir pats galbūt nėra labai brangus, reikės jį išlaikyti – eksploatacinės išlaidos, kuras ir kt. Tuo atveju jei būtinas apynaujis automobilis (įvaizdžiui prieš klientus ar partnerius formuoti) – Jums bus reikalinga tokio automobilio nuoma, o tai ir vėl didelės išlaidos.

919

Nedideliems pirkiniams, pavyzdžiui naujam šaldytuvui, skalbimo mašinai ar kompiuteriui gali būti naudingos greitos paskolos. Šios yra nedidelės, iki kelių tūkst. eurų, gali būti grąžinamos per trumpesnį laiką, taikomos lankstesnės sąlygos. Iš kitos pusės, greitos paskolos dažnai yra gerokai brangesnės už kitas kreditų rūšis. Visgi, pasitaiko išimčių, taikomos įvairios nuolaidos, siūlomos ypatingos sąlygos naujiems klientams ar palankios lojalumo programos tiems, kurie skolinasi gana dažnai. Gruzijos greitųjų paskolų palyginimo svetainės https://isesxe.com/swrafi-sesxebi duomenimis, su panašiomis dilemomis susiduria ir šios šalies gyventojai.

Dėl tinkamiausio Jums varianto reikėtų pasikonsultuoti. Konsultuotis galima su labai įvairias finansų specialistais, tačiau dažnu atveju geriausi konsultantai bus Jūsų aplinkos žmonės: šeimos nariai, draugai ar kolegos darbe. Artimi Jums žmonės geriausiai žino Jūsų situaciją, geba į ją geriau įsijausti, gali įvertinti Jūsų polinkį į riziką, išlaidas. Lemiamas sprendimas, žinoma, turėtų būti Jūsų, tačiau atsižvelgti į rekomendacijas ir siūlymus tikrai gali būti naudinga. Dažnas žmogus netinkamai vertina savo galimybes susiveržti diržą, atsisakyti nebūtinų pirkinių ar net tikisi, jog pradėjus grąžinti paskolą finansinė padėtis pagerės, pakils atlyginimas ar atsiras papildomas darbas. Deja, reikėtų vadovautis ne tikėjimu ar spėjimais, o esama situacija ir faktais.

Pasirinkus greitas paskolas vis tiek reikės taupyti, tačiau daiktą turėsite iš karto, nereikės ilgai laukti, kol galėsite jį įsigyti. Su nekilnojamu turtu, automobiliu, perkamu skolinantis, kiek daugiau skaičiavimų ir analizių reikėtų, tačiau taip pat reikės ir šiek tiek pataupyti, gali būti reikalingas pradinis įnašas, verta numatyti, jog palūkanos gali šiek tiek padidėti ateityje.

Prireikus pinigų skubiai apie vartojimo paskolas bankuose dažniausiai nė negalvojama – tai daug laiko atimantis procesas, kadangi bankas ilgai tvirtina Jūsų finansinę būklę, kredito istoriją ir kitus jiems svarbius parametrus, tuo tarpu greitos paskolos reikalingos čia ir dabar. Tam skirtos greitųjų kreditų ir paskolų bendrovės, kurių dauguma paskolas suteikia vos per keletą minučių.

Greitos paskolos gali būti labai naudingos įvairiausiose gyvenimiškose situacijose, kuriose atsiduriame kas dieną. Tarp tokių situacijų gali būti net ir namuose užmiršta piniginė ar pradurta automobilio padanga kaip tik tuomet, kai iki atlyginimo liko pora dienų, o važiuoti reikia jau šiandien. Taigi, pasinaudoję greitos paskolos pasiūlymu galite išlošti labai daug, sutaupyti laiko ar net pinigų, kad ir kaip nelogiškai tai gali skambėti iš pirmo žvilgsnio.

Nors visuomenėje vyrauja ne itin gera nuomonė apie greitas paskolas ir panašaus tipo kreditus, didelė dalis pasinaudojusiųjų džiaugiasi turėję tokią galimybę, nes tai jiems padeda išsisukti iš nemalonių situacijų. Žinoma, yra dalis, kuri tuo nusivylė, tačiau dažniausia to priežastis yra netinkamai įvertina sava finansinė situacija, neatsižvelgta į galimus sunkumus, kurie užgriūna kai reikia paskolą grąžinti. Dar šiokią dalį užima tie, kurie netikėtai praranda pajamas: yra atleidžiami iš darbo, žlunga verslas ar pan.

Renkantis greitas paskolas labai svarbu tinkamai įvertinti keletą dalykų:

  • Savo finansinę padėtį;
  • Greitos paskolos būtinybę;
  • Paskolos sutartį ir kitas sąlygas.

Savos finansinės padėties vertinimas būtinas, norint žinoti, ar būsite pajėgus mokėti kasmėnesines, kassavaitines ar kitokio dažnumo įmokas. Kartais pinigų užtenka įmokoms, tačiau tenka labai stipriai taupyti, iš esmės keisti savo gyvenimo būdą. Deja, tai daugeliui yra labai sunku ir dėl to stipriai sumenksta gyvenimo kokybė, santykiai, pasitikėjimas savimi. Apgalvokite ir tai, pastebėkite savo pinigų srautą ir pažiūrėkite, ar Jums lieka bent kiek pinigų, kuriuos galėtumėte skirti paskolos įmokoms ir palūkanoms, ko galėtumėte nesunkiai atsisakyti.

Greitos paskolos būtinybę taip pat svarbu įvertinti. Ne viena paskola yra paimta tinkamai neapgalvojus. Tai gali lemti reklama, emocijos ar kiti išoriniai dalykai, todėl prieš pasirašant sutartį ar net pildant paskolos paraišką vertėtų gerai apgalvoti. Visuomet verta prisiminti, kad paskolą reikės grąžinti, kad tai apsunkins Jūsų finansinę padėtį ne dabar, tačiau po kurio laiko. Jei visgi daiktas ar paslauga tikrai būtini, pinigų įmokoms pakanka – didesnių rūpesčių kilti neturėtų.

Paskolos sutartis, jose nurodytos visos sąlygos – svarbiausia dalis. Šiuo metu greitos paskolos yra labai apribotos, tačiau vis dar pasitaiko besiskolinantiesiems nedraugiškų sąlygų, paslėptų mokesčių ar ypatingai nepalankių sankcijų, jei paskolos įmokos nebus mokamos laiku. Kartais nurodoma, kad delspinigiai ir aptarnavimo, skolos administravimo ar panašiai pavadinti mokesčiai turi būti mokami nuo pat pirmosios vėlavimo dienos. Be viso to, sutarties sąlygose puikiai matoma, kuri bendrovė siūlo iš tiesų palankesnes sąlygas, o kurios paskolos viliojančiai atrodo tik reklamose, nepradėjus gilintis detaliau.

Greitos paskolos geras pasirinkimas daugybėje situacijų, tačiau reikėtų nesusižavėti siūlomu žaibišku pinigų išmokėjimu, o šiek tiek laiko skirti detalesniam pasidomėjimui paskolomis, sąlygomis bei įvairių bendrovių siūlymais – taip išpešite kur kas daugiau naudos.