Laikas bėga labai greitai. Ir nors iki 2020 m. liko pakankamai nedaug laiko, finansų srityje pokyčiai vyksta nuolatos, todėl vieneri metai ar pusmetis yra pakankamas laiko tarpas, kad būtų galima išvysti įvairių naujų finansinių technologijų. Šiuolaikiniame pasaulyje mes nuolat matome atsirandančius naujus startuolius, mažytes kompanijas susiliejančias su didelėmis ir pasauliui pristatančias neįtikėtinai novatoriškus produktus. Ir visa tai tampa lyg sniego kamuolys, riedantis nuo didžiulio kalno – jei pabaigos nesimato, o pradžia yra tokia sparti ir gera, telieka tik paklausti, ko gi mes galėtume finansų srityje tikėtis sulaukti 2020 m.?

skaiciuoja pinigus

Jei turite nepadengta kreditinės kortelės skolą, jūs ne vieni. Amerikiečiai turi daugiau nei 1 trilijoną nepadengtų kreditinių kortelių paskolų. Štai kaip jūs galite greičiau sumokėti savo kredito kortelės skolą ir anksčiau mėgautis finansine laisve.

problemos spaudziaPastaruoju metu greitieji kreditai daugeliui šiuolaikinių vartotojų tampa vienintele jiems kylančių finansinių problemų sprendimo išeitimi. Dabartinėje rinkoje kreditorių yra daugybė, todėl kiekvienas vartotojas, kuriam yra reikalinga papildoma finansinė injekcija, gali nesudėtingai atrasti pačius palankiausius ir patraukliausius kredito pasiūlymus. Tačiau tokiais atvejais į pagalbą reikėtų pasitelkti rekomendacinio pobūdžio internetinius tinklalapius, kuriuose yra pateikiami oficialių kreditorių sąrašai. Tai padeda sutaupyti labai daug brangaus laiko ir taip pat kur kas lengviau atrasti palankius variantus.

Statistika žemynBesibaigiant metams galima atsigręžti ir pasižiūrėti kaip per paskutinius tris ketvirčius pasikeitė greitųjų kreditų rinka. Nauji sugriežtinti reikalavimai įsigaliojo nuo du tūkstančiai šešioliktų metų vasario pirmos dienos. Lietuvos kreditų rinka nuo tada pasikeitė beveik neatpažįstamai. Nors bankrotų bangos, kurios buvo baiminamasi, taip ir neįvyko, bet įmonių pelnai sumažėjo tikrai drastiškai. Natūralu, kad dėl to buvo atsisakyta dalies darbuotojų bei ženkliai apkarpyti reklamos ir viešųjų ryšių biudžetai.

Ką sako statistika?

Antras ir trečias šių metų ketvirtis buvo tikrai negailestingi kreditoriams. Per pirmus devynis mėnesius išduotų smulkiųjų kreditų portfelis, palyginus su 2015 metai sumažėjo daugiau kaip tris kartus. Ir tai atsižvelgiant į tai, kad Sausio mėnesį vis dar galiojo senosios skolinimo gairės. Kai kurių kreditorių finansinės ataskaitos rodo penkis kartus mažiau išduotų paskolų kiekį. itin stipriai nukentėjo tie skolintojai, kurie specializavosi trumpalaikiam skolinimui. Šiuo metu jau niekas neslepia, kad skolinti trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui Lietuvoje yra nuostolinga. 

Ne paslaptis, jog nuo 2016 metų smulkiųjų kreditų bendrovių veikla buvo stipriai apribota: įvestos palūkanų lubos, apriboti papildomų mokesčių dydžiai, verčiama taikyti persigalvojimo terminus ir t. t. Tačiau kreditai ir toliau išlieka pelninga ir perspektyvi niša. Smulkieji kreditoriai nežada taip lengvai trauktis į nuošalį ir tęsia naujų klientų viliones siūlydami įvairias akcijas, kurios, be abejonės, gali būti naudingos vartotojui.

galvoja paskolos automobiliaiViena iš vilionių daugeliui jau seniai puikiai pažįstama – pirmas kreditas nemokamai. Tai akcija, kurios metu nedidelės sumos kreditas yra suteikiamas be papildomų mokesčių, be palūkanų, tai yra, grąžinama lygiai tiek pat, kiek ir pasiskolinama. Paranku, jei anksčiau nesate toje bendrovėje skolinęsi, neturite poreikio didelei kredito sumai ir tenkina kitos sąlygos (terminas ar kt.)