Paskolos būstui šiais laikais tampa kone būtinybe, ypač tiems, kurie sieja savo gyvenimą su didmiesčiais. Nuomos kainos didesniuose miestuose neretai viršija net ir paskolos įmokas, o būsto kaina siekia kelias dešimtis ar net šimtus atlyginimų. Taigi, vienintelis logiškas būdas įsigyti būstą – imtis paskolos.

Šiai dienai yra labai palankus laikas imti būsto paskolą, kadangi palūkanos yra rekordinėse žemumose, o tai reiškia, kad skolindamiesi permokėsite labai nedaug. Žinoma, palankiausią metą turėtumėte nustatyti patys, kadangi jei dabartinės Jūsų pajamos vos pakankamos Jūsų poreikiams tenkinti, vargu ar paskolos įmokos netaps pernelyg didele našta, net ir esant mažoms palūkanoms. Tuo tarpu, jei po kurio laiko palūkanos pakils, o Jūsų uždarbis taip pat šoktels, palankesnis metas Jums bus būtent tuo metu, nes galėsite skirti pakankamą pinigų sumą paskolai mokėti, nepaisant to, kad būstas pabrangs šiek tiek daugiau nei pabrangtų šiandien.

Imant būsto paskolą reikia labai gerai viską apgalvoti, kadangi tai įsipareigojimas labai ilgam laikui. Dažnai paskolos būstui imamos 15-30 metų laikotarpiui (vidutiniškai apie 21metus), tad verta pamąstyti, kad tiek laiko reikės mokėti paskolos įmokas ir palūkanas. Taigi, pasvarstykite, ar esate pasiryžę tiek laiko gyventi įsigyjamame būste (parduoti jį galėsite, tačiau verta atminti, kad tokiu atveju pigesnė ir paprastesnė gali būti nuoma), ar bent jau artimiausiu metu Jūsų pajamos išliks tokios pat. Klausimų yra labai daug, į daugelį kurių dar prieš Jus atsakymus bus paruošę bankai, tikrindami Jūsų finansinę būklę ir tinkamumą būsto paskolai gauti. Visgi, savianalizė yra labai svarbi ir naudinga, padedanti išvengti klaidingų sprendimų.

Labai svarbu vertinti ne tik vieno banko pasiūlymą, bet ir palyginti jį su kitų bankų siūlomomis būsto paskolomis. Atrodytų, kad galima sutaupyti vos dešimtadalį procento, tačiau per daugybę metų tai sudaro reikšmingą sumą, o jei paskolos suma didelė, tai nemenkai sutaupoma ir kas mėnesį.

Būsto paskolas dažniausiai be papildomų išlaidų galima grąžinti anksčiau laiko, tad jei turite tokią galimybę, vertėtų ja pasinaudoti, nes niekuomet negali žinoti, kaip situacija pasikeis po kelerių metų. Tiesa, ne visi bankai siūlo šią galimybę, kai kurie nori gauti visas suplanuotas pajamas, tad net ir grąžinant paskolą anksčiau laiko sumokėsite tiek pat. Sąlygos dėl išankstinio grąžinimo turi būti nurodytos sutartyje dėl paskolos, tad tai yra dar viena priežastis atidžiai ją nagrinėti ir aptarti su kredito davėju.

Kartais dvejojama, ar imti paskolą dabar, ar šiek tiek palaukti žemesnių būsto kainų. Šiai dienai esanti situacija ir prognozės rodo, kad nekilnojamo turto rinka gana stabili, pasikeitimai tiek į vieną, tiek į kitą pusę gali būti, tačiau minimalūs. Tuo tarpu palūkanų normos gali šiek tiek šoktelėti aukštyn per artimiausius kelerius metus. Taigi, skolintis dabar – gana protingas pasirinkimas, tačiau reikia įvertinti, kad paskolos įmokos gali šiek tiek padidėti, dėl to skolinkitės mažiau nei maksimaliai galėtumėte esant šiandieniniai finansinei Jūsų situacijai.

Būsto paskola yra puikus pasirinkimas norintiems turėti nuosavą būstą, įgyvendinti svajone kurti jaukią šeimos aplinką be didesnių suvaržymų. Galite sau leisti pasiskolinti? Turite svajonių? Siejate savo ateitį su konkrečia vieta? Būsto paskola Jums padės.