Planuojate artimiausiais metais skolintis būstui? O ar jau pradėjote kaupti pradinį įnašą? Ar kas mėnesį atidedate paskolos įmokos dydžio sumą pinigų? Jei ne – suskubkite tai pradėti, nes toks taupymo gali būti labai naudingas esant įvairiausioms situacijoms.

Pirmiausia, norint gauti paskolą būstui reikalingas pradinis įnašas. Jis turi sudaryti ne mažiau 15 proc. būsto vertės, tačiau procentas gali būti ir dar didesnis, atsižvelgiant į būsto tipą, vietą, vertę ar Jūsų finansinę situaciją. Taigi, sukaupkite pradinį įnašą. Sukaupus šį jau lyg ir būtų galima kreiptis dėl paskolos į banką, tačiau siūlome neskubėti ir dar šiek tiek pakaupti. Geriausia yra sukaupti 6-12 mėnesių paskolos įmokų dydžio pinigų sumą. Tai bus puiki apsauga jei netikėtai pasikeistų Jūsų finansinė padėtis, pavyzdžiui, netekus darbo ar netikėtai sunkiai susirgus. Papildomai gali gelbėti ir draudimas nuo tokių nelaimių, tačiau visuomet gerai turėti ir papildomą rezervą „dėl visa ko“. Ne veltui sakoma, kad atsarga gėdos nedaro.

Atsidėti paskolos įmokos dydžio sumą reiktų kiekvieną mėnesį bent metus. Taip ne tik sukaupsite minėtą 12 įmokų dydžio rezervą, bet kartu ir pajusite, kaip stipriai Jūsų finansus užgrius būsto paskolos našta, kuomet reikės ją grąžinti ir mokėti palūkanas. Nepamirškite, kad toks sprendimas turi būti priimtas kartu nusprendus visai šeimai. Jei planuojate iki paimant būsto paskolą įsigyti kitų didesnės apimties pirkinių, toks taupymo metodas gali būti sunkiai įgyvendinamas, tačiau gerai pagalvokite, ar tie pirkiniai yra būtini – sukaupti pinigai atsargai gali būti kur kas naudingesni nei naujesnis automobilis, namų kino sistema ar kiti panašūs pirkiniai.

Planuodami imti būsto paskolą mąstykite su perspektyva, įvertinkite galimas rizikas, pasiruoškite jas įveikti ir galėsite be jokio nerimo džiaugtis įsigiję savo šeimos svajonių būstą, kuriame jauku, gera ir ramu. Taigi, pasitarkite, nuspręskite ir pradėkite taupyti, skaičiuoti bei investuoti į savo ateitį.