Print

Rygoje šiandien ir rytoj (balandžio 24-25 d.) vyksta neformalus Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdis, kuriame dalyvauja ir finansų ministras Rimantas Šadžius. Posėdžio metu bus aptariama ES padėtis geopolitinio neapibrėžtumo situacijoje, galimų staigių rinkos pokyčių vertinimas, ES augimo potencialas ir kiti svarbūs klausimai.

Pirmąją susitikimo dieną dalijamasi įžvalgomis apie esamą Bendrijos ekonominę situaciją, kurioje šiuo metu vyrauja defliacija, nusilpusi investicijų paklausa bei ypatingai žemos palūkanų normos. Taip pat diskutuojama apie nacionalines ir bendras ES priemones, kurių reikėtų imtis norinti pagerinti investicinį klimatą.

Antrąją susitikimo dieną finansų ministrai planuoja apsikeisti informacija ir nuomonėmis apie Kapitalo rinkų sąjungos kūrimą. Planuojama rasti atsakymus į klausimus, kokių veiksmų reikėtų imtis greitu metu, kokias sritis verčiausiai tobulinti ateityje, siekiant paskatinti ES kapitalo rinkų vystymąsi. Taip pat bus aptariamas ir kovos su mokesčių vengimu priemonių įgyvendinimas. Tai ypač aktuali sritis Lietuvai.