Print

Š. m. balandžio 23 d. Vilniuje posėdžiavo Šiaurės investicijų banko (ŠIB) direktorių valdyba, kuri patvirtinto 100 mln. eurų dydžio paskolą Lietuvai, skirtą finansuoti Viešojo sektoriaus energijos efektyvumo ir Būsto renovavimo programoms. Sutartis dėl paskolos bus pasirašyta jau artimiausiu metu.

Lietuvos narystė Šiaurės investicijų banke šiemet skaičiuoja dešimtmetį. Finansų ministro Algimanto Rimkūno, kuris yra Lietuvai atstovaujantis ŠIB direktorių valdybos narys, teigimu, per šį dešimtmetį bankas Lietuvai padėjo įgyvendinti daug ilgą išliekamąją vertę turinčių ir visuomenei svarbių investicinių projektų, tarp kurių ir suskystintų dujų terminalo finansavimas. Ši 100 mln. eurų dydžio paskola bus naudojama daugiabučių ir viešųjų pastatų energetiniam efektyvumui gerinti, todėl bus tausojama aplinka ir taupomos lėšos. Daugiausiai dėmesio bus skiriama ligoninėms, sveikatos priežiūros bei bendruomenių centrams.

ŠIB nare Lietuva yra nuo 2005 m. Šiai dienai bankas yra suteikęs viešajam ir privačiam sektoriams apie 572,5 mln. eurų paskolų, kurios skirtos finansuoti infrastruktūros, energijos taupymo, aplinkos apsaugos bei įvairius kitus projektus. Šį banką 1975 m. įsteigė Švedija, Suomija, Danija, Norvegija ir Islandija, siekdamos teikti ilgalaikes paskolas ir garantijas aplinką tausojantiems ir konkurencingumą skatinantiems projektams.