Greitos paskolos vilioja pasiskolinti įvairiausiose vietose ir įvairiausiu laiku. Tačiau ar iš tiesų verta skubėti ir skolintis prekybos centre susiviliojus norimo daikto nuolaida? Galbūt tai ir geras pasirinkimas, tačiau būtina skirti bent kruopelę savo laiko įvertinti pasiūlymui. Tik išimtinais atvejais neapgalvoti sprendimai būna tikrai sėkmingi.

Pirmiausia, reikia įvertinti patį perkamą daiktą ar paslaugą. Svarbiausi klausimai:

  • Ar daiktas / paslauga tikrai man reikalinga?
  • Ar daikto / paslaugos kaina tikrai yra žemesnė nei įprasta?
  • Ar aš negaliu sau leisti pirkti be greitos paskolos?
  • Ar turėsiu galimybę paimtą paskolą grąžinti laiku?

Jei į visus šiuos klausimus atsakėte teigiamai – skolintis galite, tai gali būti Jums naudinga. Atsakyti į šiuos klausimus reikėtų negreičiau nei per pusę valandos. Tiek laiko gali užtekti tiems, kurie bent apytiksliai gali pasakyti savo išlaidas, pajamas, kas mėnesį galimą paskolai skirti pinigų sumą. Kitiems reikėtų bent paros, per tiek laiko ne tik pavyks peržvelgti savo finansinę padėtį, bet ir gerai įvertinti pirkinį, palyginti jo kainas įvairiose prekybos vietose, pasidomėti nuvertėjimu, alternatyvomis.

Įsitikinus, kad skolintis naudinga ir Jums priimtina – pasirinkite geriausią greitųjų paskolų pasiūlymą. Nebūtinai prekybos vietoje reklamuojamas kredito pasiūlymas bus tinkamiausias konkrečiu Jūsų atvejų. Dažnai siūlomos įvairios greitų paskolų akcijos, pavyzdžiui, pirma paskola už simbolinę sumą ar visai nemokamai (kiek pasiskolinote, tiek ir grąžinsite, be jokių papildomų palūkanų ar mokesčių). Tuo tarpu jei esate nuolatinis kurios nors kreditavimo įstaigos klientas, galbūt ten galite gauti palankesnių sąlygų, išplėstinį paslaugų paketą ar dar kokių nors privalumų. Savaime suprantama, pasidomėti tuo prireiks šiek tiek laiko, todėl tai dar viena priežastis nesiskolinti spontaniškai.

Jei skolinantis nėra galimybės patikrinti kitų pasiūlymų, gerai įvertinkite siūlomos sutarties sąlygas, jokiu būdu nesutikite su jomis neperskaitę ar pastebėjus įtartinų vietų. Taip pat labai atidžiai atkreipkite dėmesį į specialių pasiūlymų sąlygas. Net ir nemokama paskola gali tapti labai brangia, užtektų vos vieną dieną pavėluoti sumokėti įmoką ir akcija Jums gali būti nebetaikoma, tuomet ne tik reikės sumokėti nedidelius vienos dienos delspinigius, bet ir standartinius mokesčius (sutarties sudarymo, įmokų administravimo) bei įprastas palūkanas. Tad nemokama paskola gali kainuoti dvigubai daugiau, vos dėl menkos klaidelės.

Greitos paskolos gali būti puikia išeitimi, geru sprendimu, jei tinkamai išnaudosite galimybes. Jei jau dabar manote, kad artimiausiu metu gali tekti skolintis – iš anksto pasidomėkite galimybėmis, raskite geriausiai Jūsų poreikius atitinkančią kredito įstaigą. Atlikti namų darbai dabar leis sutaupyti laiko (o gal net ir pinigų) ateityje.