Kreditai, paskolos, kiti skolinimosi būdai – tai galimybė gauti reikiamą pinigų sumą iš karto, o grąžinti ją tam tikromis dalimis. Jei ne skolinimosi galimybė, tektų kaupti, taupyti ir daiktą ar paslaugą gauti tik po kurio laiko. Ir vienas, ir kitas variantas turi gerąją ir blogąją puses.

Pirmiausiai apie taupymą ir kaupimą. Taupyti ir kaupti visuomet yra gerai. Tačiau jei trokštate įsigyti naują būstą, žadate pirkti naują automobilį ar norite įsigyti modernios buitinės technikos – laukimas gali būti ne pats maloniausiai ir naudingiausias sprendimas. Būstui taupyti gali tekti ilgiau nei išmokėti paskolą, kadangi bet kuriuo atveju, net ir labai taupant, būtina rasti gyvenamą vietą, o dažniausia išeitis tampa būsto nuoma, kuri nėra labai pigi. Panašiai ir su automobiliu. Jei automobilis tikrai svarbus, taupant naujam reikės važinėti kažkokiu senesniu. Nepaisant to, kad jis senas ir pats galbūt nėra labai brangus, reikės jį išlaikyti – eksploatacinės išlaidos, kuras ir kt. Tuo atveju jei būtinas apynaujis automobilis (įvaizdžiui prieš klientus ar partnerius formuoti) – Jums bus reikalinga tokio automobilio nuoma, o tai ir vėl didelės išlaidos.

919

Nedideliems pirkiniams, pavyzdžiui naujam šaldytuvui, skalbimo mašinai ar kompiuteriui gali būti naudingos greitos paskolos. Šios yra nedidelės, iki kelių tūkst. eurų, gali būti grąžinamos per trumpesnį laiką, taikomos lankstesnės sąlygos. Iš kitos pusės, greitos paskolos dažnai yra gerokai brangesnės už kitas kreditų rūšis. Visgi, pasitaiko išimčių, taikomos įvairios nuolaidos, siūlomos ypatingos sąlygos naujiems klientams ar palankios lojalumo programos tiems, kurie skolinasi gana dažnai. Gruzijos greitųjų paskolų palyginimo svetainės https://isesxe.com/swrafi-sesxebi duomenimis, su panašiomis dilemomis susiduria ir šios šalies gyventojai.

Dėl tinkamiausio Jums varianto reikėtų pasikonsultuoti. Konsultuotis galima su labai įvairias finansų specialistais, tačiau dažnu atveju geriausi konsultantai bus Jūsų aplinkos žmonės: šeimos nariai, draugai ar kolegos darbe. Artimi Jums žmonės geriausiai žino Jūsų situaciją, geba į ją geriau įsijausti, gali įvertinti Jūsų polinkį į riziką, išlaidas. Lemiamas sprendimas, žinoma, turėtų būti Jūsų, tačiau atsižvelgti į rekomendacijas ir siūlymus tikrai gali būti naudinga. Dažnas žmogus netinkamai vertina savo galimybes susiveržti diržą, atsisakyti nebūtinų pirkinių ar net tikisi, jog pradėjus grąžinti paskolą finansinė padėtis pagerės, pakils atlyginimas ar atsiras papildomas darbas. Deja, reikėtų vadovautis ne tikėjimu ar spėjimais, o esama situacija ir faktais.

Pasirinkus greitas paskolas vis tiek reikės taupyti, tačiau daiktą turėsite iš karto, nereikės ilgai laukti, kol galėsite jį įsigyti. Su nekilnojamu turtu, automobiliu, perkamu skolinantis, kiek daugiau skaičiavimų ir analizių reikėtų, tačiau taip pat reikės ir šiek tiek pataupyti, gali būti reikalingas pradinis įnašas, verta numatyti, jog palūkanos gali šiek tiek padidėti ateityje.