Prireikus pinigų skubiai apie vartojimo paskolas bankuose dažniausiai nė negalvojama – tai daug laiko atimantis procesas, kadangi bankas ilgai tvirtina Jūsų finansinę būklę, kredito istoriją ir kitus jiems svarbius parametrus, tuo tarpu greitos paskolos reikalingos čia ir dabar. Tam skirtos greitųjų kreditų ir paskolų bendrovės, kurių dauguma paskolas suteikia vos per keletą minučių.

Greitos paskolos gali būti labai naudingos įvairiausiose gyvenimiškose situacijose, kuriose atsiduriame kas dieną. Tarp tokių situacijų gali būti net ir namuose užmiršta piniginė ar pradurta automobilio padanga kaip tik tuomet, kai iki atlyginimo liko pora dienų, o važiuoti reikia jau šiandien. Taigi, pasinaudoję greitos paskolos pasiūlymu galite išlošti labai daug, sutaupyti laiko ar net pinigų, kad ir kaip nelogiškai tai gali skambėti iš pirmo žvilgsnio.

Nors visuomenėje vyrauja ne itin gera nuomonė apie greitas paskolas ir panašaus tipo kreditus, didelė dalis pasinaudojusiųjų džiaugiasi turėję tokią galimybę, nes tai jiems padeda išsisukti iš nemalonių situacijų. Žinoma, yra dalis, kuri tuo nusivylė, tačiau dažniausia to priežastis yra netinkamai įvertina sava finansinė situacija, neatsižvelgta į galimus sunkumus, kurie užgriūna kai reikia paskolą grąžinti. Dar šiokią dalį užima tie, kurie netikėtai praranda pajamas: yra atleidžiami iš darbo, žlunga verslas ar pan.

Renkantis greitas paskolas labai svarbu tinkamai įvertinti keletą dalykų:

  • Savo finansinę padėtį;
  • Greitos paskolos būtinybę;
  • Paskolos sutartį ir kitas sąlygas.

Savos finansinės padėties vertinimas būtinas, norint žinoti, ar būsite pajėgus mokėti kasmėnesines, kassavaitines ar kitokio dažnumo įmokas. Kartais pinigų užtenka įmokoms, tačiau tenka labai stipriai taupyti, iš esmės keisti savo gyvenimo būdą. Deja, tai daugeliui yra labai sunku ir dėl to stipriai sumenksta gyvenimo kokybė, santykiai, pasitikėjimas savimi. Apgalvokite ir tai, pastebėkite savo pinigų srautą ir pažiūrėkite, ar Jums lieka bent kiek pinigų, kuriuos galėtumėte skirti paskolos įmokoms ir palūkanoms, ko galėtumėte nesunkiai atsisakyti.

Greitos paskolos būtinybę taip pat svarbu įvertinti. Ne viena paskola yra paimta tinkamai neapgalvojus. Tai gali lemti reklama, emocijos ar kiti išoriniai dalykai, todėl prieš pasirašant sutartį ar net pildant paskolos paraišką vertėtų gerai apgalvoti. Visuomet verta prisiminti, kad paskolą reikės grąžinti, kad tai apsunkins Jūsų finansinę padėtį ne dabar, tačiau po kurio laiko. Jei visgi daiktas ar paslauga tikrai būtini, pinigų įmokoms pakanka – didesnių rūpesčių kilti neturėtų.

Paskolos sutartis, jose nurodytos visos sąlygos – svarbiausia dalis. Šiuo metu greitos paskolos yra labai apribotos, tačiau vis dar pasitaiko besiskolinantiesiems nedraugiškų sąlygų, paslėptų mokesčių ar ypatingai nepalankių sankcijų, jei paskolos įmokos nebus mokamos laiku. Kartais nurodoma, kad delspinigiai ir aptarnavimo, skolos administravimo ar panašiai pavadinti mokesčiai turi būti mokami nuo pat pirmosios vėlavimo dienos. Be viso to, sutarties sąlygose puikiai matoma, kuri bendrovė siūlo iš tiesų palankesnes sąlygas, o kurios paskolos viliojančiai atrodo tik reklamose, nepradėjus gilintis detaliau.

Greitos paskolos geras pasirinkimas daugybėje situacijų, tačiau reikėtų nesusižavėti siūlomu žaibišku pinigų išmokėjimu, o šiek tiek laiko skirti detalesniam pasidomėjimui paskolomis, sąlygomis bei įvairių bendrovių siūlymais – taip išpešite kur kas daugiau naudos.